KS Orzeł Biały Piekary Śląskie 3:4 SKS Łagisza
2018-06-09, 17:00:00

O klubie

O Klubie SKS "Łagisza"

Klub wraca do B-klasy po 5 latach nieobecności. Miejmy nadzieje że nasza drużyna odniesie wiele zwycięstw oraz damy dużo radości naszym kibicom. ;)

Po rocznym okresie gry w B-klasie,  klub zdobywa pierwsze miejsce i awansuje do A - klasy w sezonie 2014/2015.

08.11.2014 r pierwszy mecz A- klasy na boisku w  Łagiszy. SKS Łagisza wygrała ze Skalniakiem Kroczyce 3 - 1 w pierwszym meczu na nowo otwartym boisku w Łagiszy.

Po dwuletnim okresie gry w A klasie, klub zdobywa drugie miejsce i awansuje do Ligi Okręgowej Katowice gr. IV w sezonie 2016/2017.

• autor: lagisza1992, 2018-06-10 17:41
KS ORZEŁ BIAŁY BRZEZINY ŚLĄSKIE - SKS ŁAGISZA 3 - 4.
HORROR Z HAPPY ENDEM. POGOŃ ZA WYGRANĄ.
W wyjazdowym meczu, w którym stawką było utrzymanie się Łagiszy w Lidze Okręgowej, nasza drużyna pokonała Orłów z Brzezin Śląskich 3 - 4. Mecz był bardzo emocjonujący, zacięty i wyrównany, w którym walka o zwycięstwo trwała do ostatniego gwizdka sędziego. Drużyna gospodarzy, o której już przed meczem wiadomo było, że nie uratuje się przed spadkiem, godnie zakończyła rozgrywki. Nasi zawodnicy zaś, jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia, walczyli do końca i to przyniosło zwycięstwo. Brawo dla obu zespołów za ambitną grę i stworzenie dobrego widowiska.
Gospodarze w 10 minucie po rykoszecie, w którym Bartek nie miał nic do powiedzenia wychodzą na prowadzenie. W 16 minucie Sebastian Golda,zagrywa do Damiana Kocha, a ten wychodzi na czystą pozycję, nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy, doprowadza do wyrównania 1 - 1. W 33 minucie drużyna Orła Białego, strzela nam drugą bramkę i pierwsza połowa kończy się wynikiem 2 - 1. Po raz kolejny musimy gonić wynik. W 74 minucie Damian Koch po przepięknym strzale z woleja doprowadza do remisu 2 - 2. Długo strzeloną bramką się jednak nie cieszymy bo już po 1 minucie gospodarze strzelają nam kolejnego gola na 3 - 2. To mocno zabolało i mogło naszych zawodników bardzo podłamać. Nic z tego, stawiamy wszystko na jedną kartę, walczymy do końca. W 87 minucie Michał Jędrowski strzela bramkę doprowadzając do remisu 3 - 3. Sędzia przedłuża drugą połowę o 4 minuty. Nasz bramkarz Bartek Porada zostawia bramkę i idzie do przodu. 93 minuta jest, jest, jest bramka, której strzelcem jest Wojtek Błaszczyk. Emocje sięgają zenitu. Jeszcze gospodarze przeprowadzają ostatnią niebezpieczną akcję i ostatni gwizdek sędziego. Odetchnęliśmy, a później to już tylko łzy szczęścia i wielka radość.
Ze sportowym pozdrowieniem.

SKS ŁAGISZA - CYKLON ROGOŹNIK 2-0.

• autor: lagisza1992, 2018-06-04 00:07

SKS Łagisza - KS Cyklon Rogoźnik 2 - 0.
Bardzo ważna wygrana zespołu z Łagiszy w walce o utrzymanie w Lidze Okręgowej.
Mecz bardzo wyrównany w którym w pierwszej połowie akcje gości były groźniejsze, natomiast w drugiej połowie Łagiszanie byli skuteczniejsi. Wszystko wskazywało na to, że ta drużyna która strzeli pierwsza bramkę wygra całe spotkanie i tak było. W 86 minucie Damian Koch strzelał na raty i w poprawce wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Druga bramka samobójcza w 90 minucie meczu to już duża zasługa Mateusza Olszynki, który zainicjował atak, piłkę odbija obrońca gości, a ta ku zaskoczeniu bramkarza ląduje w siatce. W tym momencie mogliśmy już odetchnąć, trzy punkty są nasze. Brawo dla naszej całej drużyny, ze szczególnym podkreśleniem postawy naszego bramkarza Bartłomieja Porady, który spisał się w tym meczu znakomicie.
Za tydzień kolejny mecz rozgrywamy w Brzezinach Śląskich. Mecz o wszystko. Jeśli go wygramy, nie będzie nas już wtedy interesował wynik zaległego meczu Piasta Ożarowice z Wyzwoleniem Chorzów.

Piast Ożarowice-SKS Łagisza 0-3.

• autor: lagisza1992, 2018-06-04 00:01

PIAST OŻAROWICE - SKS ŁAGISZA 0 - 3.
Udany mecz zespołu z Łagiszy.
Od pierwszej minuty Łagiszanie nastawili się na atak, byli stroną przeważającą, lecz nadmierna nerwowość i chęć wygrania meczu spowodowała, że pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo. W drugiej połowie nasza drużyna z minuty na minutę rozkręcała się coraz bardziej, a już końcówka całkowicie należała do nas. W 75 minucie po bramce Damiana Kocha wychodzimy na prowadzenie, w 85 minucie Michał Jędrowski strzela drugą bramkę, a w 88 minucie formalnością jest już trzecia bramka strzelona przez Adriana Kardasia z rzutu karnego po ewidentnym faulu w polu karnym. Gospodarze też mieli okazje na zmniejszenie goryczy porażki, ale nieoceniony Bartek Porada nawet w 100 procentowej sytuacji sam na sam wychodzi obronną ręką potwierdzając swoją klasę. Brawa dla całej drużyny. W sumie zasłużone zwycięstwo drużyny z Łagiszy.
W tabeli przesunęliśmy się na bezpieczną 13 pozycję, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że Piast Ożarowice ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki, jakże ważne dla nas w walce o ligowy byt.

Wyzwolenie Chorzów - SKS Łagisza 1-0

• autor: lagisza1992, 2018-04-26 16:27

AKS WYZWOLENIE CHORZÓW - SKS ŁAGISZA 1-0.
Mecz bez żadnych fajerwerków, bardzo wyrównany, w którym to gospodarze mieli trochę więcej szczęścia i wygrali.
Sytuacja naszej drużyny dramatyczna z małymi szansami na utrzymanie się w Lidze Okręgowej.

Odra Miasteczko Śl.-SKS Łagisza 6-0

• autor: lagisza1992, 2018-04-16 22:26

HKS ODRA MIASTECZKO ŚL. - SKS ŁAGISZA 6 - 0.
Wysoka porażka na trudnym terenie Odry Miasteczko Śląskie. Niestety nie da się wygrać meczu bez czterech zawodników podstawowego składu. Jeśli do tego dodamy jeszcze kontuzję pod koniec pierwszej połowy naszego napastnika, którego musiał zastąpić z powodu braku zawodników, rezerwowy bramkarz, to mamy całkowity obraz przebiegu całego meczu. Mimo przegranej, dzięki za ambitną i otwartą grę do końca meczu. Nasi zawodnicy do samego końca walczyli, już nie o wygraną, ale chociaż o honorową bramkę.
Drużyna SKS Łagisza wystąpiła w składzie: Porada, Kozak, Kardaś, Koch (Wacławik), Nowak, Kowalski, Golda, Jędrowski, Bartkiewicz, Olszynka, Bienek.

SKS Łagisza-GÓRNIK WOJKOWICE 2-5.

• autor: lagisza1992, 2018-04-12 23:31

SKS ŁAGISZA - GÓRNIK WOJKOWICE 2 - 5.
Drużyna to monolit, ale jak drużyna nie tworzy całości, każdy gra tylko dla siebie i jeszcze ma pretensje do innych, to bardzo trudno o dobry wynik meczu. Początek meczu wcale nie zapowiadał kolejnej wysokiej przegranej. W 37 minucie zupełnie niepotrzebny faul w polu karnym, rzut karny i drużyna gości Górnik Wojkowice wychodzi na prowadzenie 0-1. W 40 minucie goście podwyższają na 0-2. W ostatniej minucie pierwszej połowy faul na naszym zawodniku w polu karnym, rzut karny zamieniony przez Adriana Kardasia na bramkę. W 55 minucie niezawodny Adik strzałem głową doprowadza do wyrównania 2-2. Ostatnie 20 minut to już niestety zdecydowana przewaga gości z Wojkowic. W 70 minucie wychodzą na prowadzenie 2-3. Wydawało się, że chociaż remis jest jeszcze do ugrania, ale w 79 minucie Igor Szopa, pozbawia nas złudzeń przepięknym strzałem z za pola karnego w samo okienko. Bramka z tych tak zwanych "bramek stadionów świata". Ten sam zawodnik jeszcze w 84 minucie zdobywa kolejną bramkę zdobywając klasycznego hat-trica w drugiej połowie meczu.